Szacuje się, że w połowie lutego 2022 roku na kwarantannie z powodu odmiany Omikron w Polsce może przybywać aż 2 miliony osób, co stanowi prawie 10% osób aktywnych zawodowo w naszym kraju. Czy to spowoduje ponowne zamrożenie działalności części firm? Jak poradzić sobie z kwarantannami pracowników na tak znaczną skalę?
W nowej, kolejnej fali COVID-19, spowodowanej nową odmianą koronawirusa – omikron, znacznie więcej osób zostaje zakażonych i uzyskuje pozytywny wynik testu. Co za tym idzie, ich najbliżsi, nawet jeśli sami nie chorują, muszą pozostać na kwarantannie domowej.
Niestety dotyczy to wszystkich zawodów – personelu sektora ochrony zdrowia, pracowników biurowych, administracji i sektora publicznego czy służb mundurowych, pracowników produkcyjnych, kierowców ciężarówek, obsługi magazynów i centrów logistycznych czy osób związanych z szeroko pojętym łańcuchem dostaw.
To może spowodować zamrożenie działania części gospodarki i ważnych usług społecznych na nieokreślony czas. Pytanie brzmi, jak pracodawcy mogą się zabezpieczyć na taką ewentualną, by mimo wszystko utrzymać ciągłość świadczenia usług czy produkcji?
Wydaje się, że najbardziej odczuwalny może być niedobór personelu medycznego i pracowników sektora ochrony zdrowia…
Cały artykuł do przeczytania TUTAJ.