Déhora w Mediach

Déhora udziela się aktywnie na łamach wielu portali czy gazet związanych ze środowiskiem HR w Polsce. Tutaj możesz na bieżąco sprawdzać gdzie i co mówimy na temat czasu pracy.

Nasza aktywność

1

Zalety indywidualnego zarządzania czasem pracy - HRStandard.pl

Łukasz Chodkowski, Dyrektor Zarządzający Déhora na łamach portalu HRstandard.pl odpowiada na potrzeby pracodawców i pracowników w kwestii indywidualnego zarządzania czasem pracy.
Rozwiązaniem jest Selfrostering. W skrócie jest to możliwość wdrożenia oprócz innowacji technicznych także innowacji na poziomie ludzkim i społecznym tworząc trwałe korzyści dla organizacji i pracowników.

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

Umiejętne planowanie zapotrzebowania na personel usprawnia tworzenie harmonogramów czasu pracy - HRStandard.pl

Największą korzyścią płynącą z umiejętnego planowania czasu pracy jest uzyskana wiedza, która finalnie pozwala odpowiedzieć na pytanie jak poprawić wydajność w tym zakresie co z kolei w znacznym stopniu ułatwia zarządzanie bieżącą i planowanie przyszłej działalności przedsiębiorstwa.

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

Rola big data w planowaniu zasobów ludzkich - HRStandard.pl

„Przy opracowywaniu zbilansowanych harmonogramów najważniejszy jest szczegółowy i skuteczny plan możliwy do wdrożenia. Planistyka zasobów ludzkich często wymaga dużych ilości danych tzw. big data dotyczących wszystkich kluczowych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie oferowanych przez nie usług jego pracowników i nakładu pracy oraz potrzebnych zasobów.” –  komentuje na portalu HRStandard.pl Łukasz Chodkowski, Dyrektor Zarządzający Déhora.

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

 

10 porad w zakresie zdrowego żywienia podczas pracy na zmianach nocnych - HRStandard.pl

Zmiana nawyków żywieniowych podczas pracy w godzinach nocnych może spowodować zwiększenie czujności o 25%. Zdrowa i zróżnicowana dieta jest ważna dla każdego ale szczególnie właśnie dla tej grupy pracowników. Na temat porad zdrowego żywienia podczas pracy na zmianach nocnych pisze na łamach portalu HRstandard.pl Łukasz Chodkowski, Dyrektor Zarządzający, Déhora. Zapraszamy do lektury!

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

Zmiana metody planowania czasu pracy - Puls Biznesu

Dzisiejszy świat różni się znacznie od tego sprzed kilku lat i domaga się rozwiązań lepiej dopasowanych do czasu pracy i życia prywatnego. Firmy nadal chcą być atrakcyjnymi pracodawcami, a standardowy, sztywny system pozwala na to coraz mniej. Dlaczego w takim razie nie wdrożyć rozwiązań, w których ci, którzy tego chcą, mogą samodzielnie zaprojektować swój harmonogram?

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

Selfrostering, odpowiedź na zmieniającą się rzeczywistość rynku pracy - Gazeta Finansowa

Łukasz Chodkowski, Dyrektor Zarządzający Déhora Polska na łamach tygodnika Gazeta Finansowa i portalu GF24.pl komentuje zmieniającą się rzeczywistość rynku pracy. Odpowiedzią na te wyzwania, także w zakresie planowania czasu pracy, jest selfrostering. W skrócie jest to możliwość wdrożenia oprócz innowacji technicznych także innowacji na poziomie ludzkim i społecznym tworząc trwałe korzyści dla organizacji i pracowników.

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

4 poziomy planowania pracowników - HRStandard.pl

Ben Jansen, CEO Déhora Consultancy Group i prezes Fundacji Time Design na łamach portalu HRstandard.pl pisze o planowaniu personelu jak o kluczowej dziedzinie w bieżącej działalności przedsiębiorstwa a nie o kwestii wymagającej tylko uwagi. To przesunięcie perspektywy wynika z wpływu jaki planowanie wywiera na znaczące aspekty rozwoju organizacji i samego biznesu. Najistotniejsze jest postawienie sobie pytania na ile workforce planning jest profesjonalny i adekwatny do naszych potrzeb oraz możliwości. Krótko mówiąc: czy planowanie jest dobre.

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

Dobry czas, zły czas? Nie przestawiajmy już zegarków - HRStandard.pl

I znów nas to czeka: „fall backwards”, czyli cofanie wskazówek zegarków jesienią, by przestawić je na czas zimowy. A potem, trochę później, w marcu, znów: „spring forwards”. Powinniśmy szybko umieścić tę mnemotechnikę w archiwum. Ben Jansen, CEO Déhora Consultancy Group i prezes Fundacji Time Design na łamach portalu HRstandard.pl tłumaczy dlaczego nie powinniśmy już więcej przestawiać zegarków

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

Wakacje w firmie: 7 rad na planowanie urlopów - HRStandard.pl

Już wkrótce rozpoczniemy okres wakacyjny i dla wielu upragniony czas wypoczynku. Względnie łatwo możemy zaplanować urlopy w kilkuosobowym dziale, gdzie tak naprawdę wystarczy dobra komunikacja. Co jednak, gdy mamy do czynienia z załogą kilkusetosobową, w dodatku pracującą na zmiany? Łukasz Chodkowski, w artykule dla HRstandard.pl radzi jak w 7 krokach uporać się z planowaniem i stworzyć dobry grafik wakacyjny.

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

 

Szkolić pracowników dla konkurecji? - HRStandard.pl

Szkolić, czy nie? Oto jest pytanie. I czy szkoląc pracowników, tak naprawdę szkolimy ich dla konkurencji i przyszłych pracodawców? Na te i inne pytania postarał się odpowiedzieć Dyrektor Zarządzający Déhora Polska, Łukasz Chodkowski

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

 

Dbanie o pracownika się opłaca - HRStandard.pl

Polska na drugim miejscu pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej państw europejskich? Tak!
Dziś o sercu każdej organizacji, mianowicie o ludziach! Work life balance – czy tego pragną pracownicy? O co firma musi zadbać w dobie wszechobecnego Internetu? Czy employer branding znaczy branding?
O tym wszystkim przeczytacie w tekście Łukasza Chodkowskiego, Dyrektora Zarządzającego Déhora Polska.

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

Praca nocna oraz zagrożenia z niej wynikające - HRStandard.pl

Szacuje się, że praca nocna w naszym kraju dotyczy około 10 milionów Polaków – odsetek ten jest zaskakująco wysoki. Pojawia się więc pytanie, czy polscy pracodawcy potrafią zadbać o pracowników nocnych i zmianowych? 🤔

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem autorstwa Huberta Kowalskiego dotyczącym zagrożeń wynikających z pracy nocnej.

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

Warto dać załodze więcej samodzielności - RP.pl

Możliwość wyboru czasu pracy nie tylko zwiększa atrakcyjność pracodawcy ale też poprawia efektywność i motywację ludzi. Ben Jansen, założyciel i dyrektor generalny Déhora Consultancy Group, na łamach dziennika Rzeczpospolita tłumaczy dlaczego warto dać załodze więcej samodzielności i co daje #selfrostering pracodawcy oraz pracownikowi.

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

ergonomia czasu pracy

Jeden model, czy rozwiązanie szyte na miarę? - HRStandard.pl

Badanie przeprowadzone niedawno przez dr. Hylco Nijp wykazało, że pracownicy, którzy mają możliwość samodzielnego ustalania harmonogramu pracy, czują się zdrowsi i mają więcej motywacji. Jednakże znalezienie sposobu na zapewnienie dużym grupom pracowników możliwości samodzielnego decydowania o swoim czasie pracy nie jest łatwym zadaniem. Powstaje więc pytanie: jeden model, czy rozwiązanie szyte na miarę? 🤔

 

Artykuł do przeczytania TUTAJ.

ergonomia czasu pracy